Kontroler biletów SPPN pobity przez… dostawcę pizzy

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia ok. godz. 15.10 na ul. Inflanckiej. Dwaj kontrolerzy właśnie kończyli wystawiać dokument opłaty dodatkowej po tym, jak zauważyli, że w jednym z kontrolowanych samochodów nie ma ważnego biletu za parkowanie, gdy przyszedł jego kierowca i zaczął się awanturować.

Fot. ZDM

Mężczyzna po krótkiej wymianie zdań podszedł do naszego pracownika i kopnął go w ramię. Po chwili wyjął z samochodu drewnianą kantówkę i uderzył nim kontrolera w głowę, a następnie odjechał.
Służba dla naszego pracownika zakończyła się w szpitalnej izbie przyjęć, gdzie opatrzono mu i zszyto ranę. Obecnie kontroler przebywa na zwolnieniu lekarskim i dochodzi do siebie po nieprzyjemnym zdarzeniu.
Chuliganem okazał się… dostawca pizzy. Wezwana na miejsce policja nawet nie zdążyła na dobre wziąć się do pracy, gdy sprawca sam zgłosił się na komendę. Został już przesłuchany.
Obecnie policjanci czekają na opinię biegłego lekarza, aby ustalił charakter doznanych przez pokrzywdzonego obrażeń.
Następnie sprawa trafi na sądową wokandę. Jeśli okaże się, że stopień obrażeń był na tyle wysoki, że uniemożliwił naszemu kontrolerowi normalne funkcjonowanie powyżej 7 dni, sprawca przed sądem będzie odpowiadał z art. 157 par. 1 Kodeku karnego. W przeciwnym razie agresywny kierowca będzie odpowiadał z art. 157 par. 2 Kk.
W pierwszym przypadku grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, w drugim – grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.
ZDM konsekwentnie piętnuje takie zachowania. Nic nie usprawiedliwia ani słownych, ani fizycznych ataków na innego człowieka, tym bardziej zaś na pracownika na służbie.
Nasi kontrolerzy nie są objęci dodatkową ochroną prawną jako funkcjonariusze publiczni, muszą dochodzić swoich praw z oskarżenia prywatnego. ZDM zawsze ich w tym wspiera – wnosimy w imieniu pracownika opłaty sądowe i pomagamy napisać pozew.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c