Kontrowersyjna milionerka z Florydy nową ambasador USA. Zamieszka w Warszawie

Kontrowersyjna milionerka powiązana z Partią Republikańską została nową ambasador USA w Polsce. 71-letnia Georgette Mosbacher złożyła w MSZ kopie podpisanych przez prezydenta Stanów Zjednoczonych listów uwierzytelniających.


Georgette Mosbacher urodziła się w 1947 roku, jako Georgette Paulsin.

Po studiach, które ukończyła w 1969 roku, założyła własną firmę kosmetyczną. Niestety interes nie wyszedł i musiała ją zamknąć. Wkrótce rozpoczęła pracę dla Faberge i wyszła za mąż za jej szefa. Następnie, w 1987 r. kupiła podupadający koncern kosmetyczny La Prairie i przeprowadziła jego udaną restrukturyzację. Po czterech latach działalności postanowiła sprzedać ją koncernowi Beiersdorf. Od 1992 roku prowadziła przedsiębiorstwo Georgette Mosbacher Enterprises, zajmującą się doradztwem marketingowym, a potem kierowała działalności firmy kosmetycznej Borghese.

Od lat 60. związana z Partią Republikańską, zasiadała we władzach partii, odpowiadając za finanse. Jest także jej sponsorką i promotorką młodych, aspirujących działaczy. Była pierwszą kobietą przewodzącą stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów. W 2016 prezydent Barack Obama powołał ją do Komisji Doradców ds. Dyplomacji.

Była trzykrotnie zamężna, od lat przyjaźni się z prezydentem Donaldem Trumpem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.