„Koronawirus to nie grypa!”. Podano statystki

Jak się okazuje, dużo łatwiej można zarazić się wirusem SARS-CoV-2 niż grypą. Statystki informują też o tym, że zabija 5 razy więcej osób. 

Fot. Shutterstock

Ostatnio Donald Trump opublikował wpis na Twitterze informujący, że grypa jest bardziej śmiertelna niż COVID-19. Jak wynika z analizy opublikowanej we Wprost, prezydent wcale nie ma racji.
Według danych zebranych przez Johns Hopkins University, w Stanach Zjednoczonych wirus SARS-CoV-2 zabił już 210 700 osób w ciągu 8 miesięcy. Jest to średnio 867 zgonów dziennie. Jak donoszą dane agencji CDC, na grupę zmarło w ciągu  22 000, czyli w przeliczeniu 91 osób dziennie. Tak samo jest w Polsce. Od początku roku 2020 w naszym kraju na grypę zmarły 62 osoby. Dla porównania, na koronawirusa w tym samym czasie zmarło prawie 3000 osób, a tylko w ubiegłym tygodniu 279. Wynika z tego jednoznacznie , że mimo wszystko koronawirus jest znacznie bardziej groźny niż wirus grypy.
Według kolejnych badań, które publikuje Wprost, jedna osoba chora na grypę może zarazić 1,28 innych osób. Koronawirusem zarażają się od 2 do 3 osób. Może też rozprzestrzeniać się przez wiele dni. Szczególnie kiedy dotyczy chorych przechodzących go bezobjawowo, bez problemu zakazi innych, bo nie czuje potrzeby izolacji. W przypadku grypy zazwyczaj chory zostaje w domu i się leczy, nie wychodzi na zewnątrz, bo jest świadomy możliwości zakażenia innych osób. Dodatkowo na grypę może się zaszczepić. Póki co w przypadku koronawirusa nie jest to możliwe.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c