Ksiądz apeluje do wiernych: „Nie pozwólmy szatańskim siłom odebrać sobie prawa do świętowania kolejnych świąt wielkanocnych”

Do 9 kwietnia na terenie kraju obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Wśród nich  jest ograniczenie liczby osób przebywających w miejscach kultu religijnego. Wielu duchownych przypomina o dyspensie od uczestnictwa w mszach świętych i możliwości obejrzenia ich w domu. Jednak są też tacy, którzy namawiają swoich parafian do przyjścia na msze. 

Fot. Shutterstock / Pixabay

Od ubiegłej soboty do 9 kwietnia obowiązuje w Polsce lockdown. Pomimo wielu głosów, aby zamknąć również kościoły, rząd nie zdecydował się na ten ruch. Zaostrzono jednak limit wiernych w miejscach kultu religijnego. W tej chwili na jedną osobę przypada 20 metrów kwadratowych, z zachowaniem odstępu minimum 1,5 metra. Również duchowni wydali dyspensę od uczestnictwa w nabożeństwach wielkanocnych i możliwości obejrzenia z nich transmisji w domach.

Jak się jednak okazuje, nie każdy duchowny zdecydował się na taki ruch. Pojawili się także ci, którzy zachęcają do chodzenia do kościołów. Tak jest między innymi w parafii św. Katarzyny w Łęgu Probostwie, w diecezji płockiej. Proboszcz zamieścił apel do wiernych, w którym zasugerował, że nie powinni słuchać tych, którzy przestrzegają ich przed chodzeniem do kościoła w czasie pandemii.

„Zwracam się do was z apelem nie epidemicznym, ale religijnym. Zbliżają się najważniejsze święta naszej wiary. Nie pozwólmy szatańskim siłom odebrać sobie prawa do świętowania kolejnych świąt wielkanocnych, świętowania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Świat pogański czyni wszystko, aby zniszczyć wiarę i Kościół, wykorzystując do tego ogłoszoną pandemię, cynicznie grając na ludzkich lękach, a uczęszczanie do kościoła nazywa wielką nieodpowiedzialnością, czy nawet grzechem”

-napisał w swoim oświadczeniu. Dodał, że przykładem „pogańskich grup”, które atakują Kościół są między innymi organizatorzy marszów kobiet.

„Pamiętajmy jednak, że świątynia, to nie sklep czy jakiś market, ani dom kultury czy sala teatralna, gdzie władza może ingerować. Kościół to dom Boży, gdzie Bóg odbiera należną chwałę i uwielbienie. Tu jest sprawowana Najświętsza Ofiara, tu jest głoszone słowo Boże i są sprawowane sakramenty.”

-dodaje duchowny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c