Łazienki Królewskie jako wyraz masońskich idei! [SPACER]

Już 15 września 2019 roku roku z wielką przyjemnością powtarzam spacer, który zawsze cieszy się ogromną popularnością! – pisze Portal Warszawski.

Fot. Pixabay

Pogłoski o tym, że nasz król Stanisław był masonem są prawdziwe. W czasach oświecenia większość elity europejskiej, uznawała wręcz za swój obowiązek przynależność do iluminatów.

To był akt nobilitacji! Iluminaci tworzyli świat sztuki i oczywiście wpływali na decyzje polityczne. Arystokracja w swoich rezydencjach budowała groby antyczne symbolizujące przemijający czas, a parki i wnętrza zapraszały do kontemplacji życia, jak i korzystania z niego..

Łazienki mieszczą się w tym kanonie. Król August Poniatowski projektując swój królewski, park zamanifestował światu i ludziom swoje poglądy polityczne i filozoficzne. W zakresie sztuki jak i poetyki Łazienek, historycy sztuki, znawcy tematu przyznają jednogłośnie, że Łazienki są zakamuflowanym kodem językowym masonów.

Serdecznie zapraszam na arcyciekawy spacer po czasach oświecenia.

Spotykamy się w niedziele, o godzinie 16.00, pod Białym Domkiem w Łazienkach!
Cena za spacer; 10 pln

Do zobaczenia
Daniel Echaust
Portal Warszawski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c