Lekarze odmawiają wykonania szczepień. Powodem brak paragonu

Okazuje się, że lekarze mogą odmówić podania szczepionki na grypę. Powodem jest brak przedstawienia paragonu z datą i godziną zakupu.  

Fot. Pixabay

Pomimo, że aktualnie bardzo ciężko jest znaleźć w aptece szczepionkę przeciwko grypie, może ona wylądować w koszu. Lekarze nie chcą podawać szczepionki jeśli pacjent nie pokaże im paragonu. Wtedy lekarz może stwierdzić, że został przerwany tzw. zimny łańcuch.
Zimny łańcuch chłodniczy jest procedurą transportowania i przechowywania wyrobów, które muszą być w środowisku z niską temperaturą, od 2 do 8 stopni Celsjusza. Są to przede wszystkim leki, szczepionki, insuliny. Jeśli pacjent nie posiada przy sobie paragonu, który jest warunkiem do przeprowadzenia szczepienia, lekarz może odmówić mu usługi.
Biopreparat musi być dostarczony z rachunkiem i w odpowiedniej torbie termoizolacyjnej. Chodzi przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. W przeciwnym wypadku szczepionka straci ważność i może nie zadziałać.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c