Lekarze rezydenci zapowiadają protest. Puściły im nerwy

Od najbliższego poniedziałku możliwy jest protest lekarzy rezydentów, którzy zapowiedzieli masowe skorzystanie z L4. Całe napięcie wywołane jest decyzjami Ministerstwa Zdrowia o Państwowym Egzaminie Specjalizującym. 

Fot. Pixabay

Decyzja w sprawie PES wzbudza wiele emocji, a przemęczone głowy rezydentów w czasie rosnącej fali pandemii, nie wytrzymały.

Rezydenci zapowiedzieli protest w postaci skorzystania z L4 przynajmniej na tydzień. To efekt decyzji Ministerstwa Zdrowia, które jeszcze we wtorek chciało przełożyć egzamin PES o dwa miesiące. W środę ministerstwo zmieniło decyzję i termin wiosennego egzaminu pozostawiło bez zmian, za to dodało drugi, jesienny termin, bez dodatkowych kosztów.

Jak informuje Interia, decyzja lekarzy rezydentów wywołana została działaniami rządu w sprawie egzaminów PES. Nowy kompromis przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia nie znalazł jednak aprobaty. Protest może zacząć się w poniedziałek a zgłosiło się do niego ok. 2 tys. rezydentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c