Lekarze uciekną po pandemii? Coraz więcej wniosków

Kryzys w służbie zdrowia daje znać o sobie coraz bardziej. Medycy coraz gorzej znoszą pandemiczne warunki pracy i płacy, dlatego coraz częściej sięgają po alternatywę emigracji.

Fot. Shutterstock

O kryzysie w publicznych szpitalach pisze piątkowa „Rzeczpospolita”. Z końcem pandemii może zacząć się wielka emigracja lekarzy.

Gazeta przytacza ostrzeżenia samorządowców, którzy alarmują o zbliżającym się exodusie lekarzy ze szpitali publicznych do placówek prywatnych, ale również o planowanych wyjazdach za granicę.

Wnioski o zaświadczenie potrzebne do pracy za granicą złożyło w pierwszym kwartale już niemal 200 lekarzy. Jak podaje „RZ” takiej liczby wniosków w jednym kwartale nie było nigdy w historii.

W czasie trwającej pandemii, ciężkie warunki pracy medyków są wynagradzane dodatkiem covidowym, sięgającym czasem niemal 100 proc. uposażenia, jednak dodatki te znikną tuż po pandemii. Wtedy ze szpitali publicznych może zacząć się wielka ucieczka lekarzy jak i pielęgniarek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c