Lotnisko Chopina najpunktualniejsze na świecie!

Brytyjska firma analityczna OAG prześledziła loty w lotniskach na całym świecie. Lotnisko Chopina obsłużyło punktualnie aż 89,87 proc. lotów.

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

To najlepszy wynik w kategorii średnich portów lotniczych, czyli takich, które obsługują od 10 do 20 mln pasażerów w ciągu roku. Lotnisko wyprzedziło m.in. Kopenhagę, Szeremietiewo i Helsinki.

Doceniono również polskie linie lotnicze LOT, które z wynikiem 88,88 proc. punktualności lotów zajęły 10. miejsce na świecie. Najpunktualniejszą linią świata okazały się łotewskie airBaltic (94,39 proc. lotów bez opóźnień).

„Jestem ogromnie zadowolony z wyniku osiągniętego przez nasz port. Tak doskonały wskaźnik punktualności to wynik codziennych wysiłków wszystkich pracowników lotniska, agentów handlingowych i linii lotniczych. Cieszy zwłaszcza skuteczność LOT-u, który obsługując ponad 40 proc. ruchu na Lotnisku Chopina niemal wszystkie operacje wykonuje punktualnie. Myślę, że nasi pasażerowie mogą być dumni, że mają w Warszawie lotnisko i linię lotniczą na światowym poziomie” – komentuje Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.