Lotnisko Chopina: podrobili zaproszenia i próbowali przekroczyć granicę

Odmową wjazdu na terytorium Polski oraz wszczęciem dochodzenia w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP wbrew przepisom zakończyła się podróż dwóch obywateli Gruzji, którzy do kontroli okazali sfałszowane oświadczenia powierzenia pracy w firmie, w której rzekomo mieli podjąć zatrudnienie.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Do zdarzenia doszło na Lotnisku Chopina, po przylocie samolotu z Kutaisi. Do kontroli granicznej stawiło się dwóch mężczyzn, przedstawiając oryginalne gruzińskie paszporty wraz z dokumentami uzupełniającymi ich cel i warunki pobytu w Polsce.

Mężczyźni zadeklarowali przyjazd do naszego kraju w celu podjęcia pracy w jednej z krakowskich firm, na dowód czego okazali funkcjonariuszom kserokopie oświadczeń o zamiarze wykonywania pracy. W celu sprawdzenia aktualności zatrudnienia skontaktowano się z przedstawicielem firmy, który jednoznacznie stwierdził, że oświadczenia, którymi posługują się mężczyźni muszą być sfałszowane, gdyż nikt nigdy nie ubiegał się o zatrudnienie Gruzinów.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy, podstępem, wbrew przepisom posługując się jako autentycznymi, podrobionymi na wzór oryginalnych kserokopiami oświadczeń, Gruzinom odmówiono wjazdu na terytorium RP. Wszczęto także wobec nich postępowanie za naruszenie przepisów art. 264 § 2 k.k. oraz art. 270 § 1 k.k. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanych. Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych czynów i odmówili składania wyjaśnień. Dzisiaj wrócą do Kutaisi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.