Lotnisko Modlin: Przewrócony śmigłowiec. Akcja służb

W czwartek (16.11) chwilę po godzinie 13 na płycie przy hangarach w porcie lotniczym Warszawa – Modlin, doszło do incydentu z udziałem śmigłowca ultralekkiego na pokładzie którego były dwie osoby. Na miejscu są służby lotniskowe oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i policja.

Strażacy z Lotniskowej Straży Pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili czy osoby lecące śmigłowcem nie potrzebują pomocy. Ponieważ doszło do wycieku paliwa, zadaniem lotniskowych strażaków było również zneutralizować rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne.

– Podczas lądowania helikopter położył się na boku. Na pokładzie były dwie osoby. Na miejscu jest załoga prewencji oraz ruchu drogowego. Na miejsce skierowano również technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą st.sierż. Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

– Wszystkie operacje lotnicze odbywają się bez zakłóceń. Zdarzenie ma miejsce poza drogami kołowania oraz pasem startowym. Żadna z osób nie została poszkodowana – informuje Jolanta Grus z zespołu prasowego lotniska Warszawa – Modlin.

 Na miejscu działania prowadzi Lotniskowa Straż Pożarna. Mamy informację o zdarzeniu ale nie była wymagana nasza pomoc na terenie lotniska – mówi mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

źródło: Wirtualny Nowy Dwór


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.