Luksusowe Maserati wylądowało w stawie. Kierowca chciał uniknąć zderzenia

O dużym szczęściu może mówić 50-latek z Warszawy, który na drodze wojewódzkiej nr 799, chcąc prawdopodobnie uniknąć zderzenia z innym pojazdem, zjechał na pobocze i wjechał maserati do przydrożnego stawu. W porę opuścił auto i wydostał się na brzeg.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o luksusowym maserati, które miało znajdować się w stawie przy drodze wojewódzkiej nr 799 w Dziecinowie. Aby sprawdzić, czy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, na miejsce skierowano załogę ruchu drogowego.

Policjanci przyjechali na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Byli tam już strażacy, którzy przygotowywali się do wydobycia auta. Policjanci szybko zorientowali się, że w zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało. Ustalili, że kierowca, którym był 50-letni mieszkaniec Warszawy, w samą porę wydostał się z samochodu, zanim maserati przykryła woda i błoto. Poszkodowanym zaopiekowali się najpierw strażacy, którzy udostępnili mu koc termiczny. Zanim odebrali go znajomi, policjanci zaprosili kierowcę do radiowozu, aby ten mógł się ogrzać.

Policjanci z drogówki rozmawiając z kierowcą – ustalili wstępnie, że kierowca chciał prawdopodobnie uniknąć „konfrontacji” z innym pojazdem, który nagle zjechał na jego pas ruchu. Odbił kierownicą i wjechał do stawu.

Mundurowi zbadali alkomatem 50-latka, był trzeźwy. Dzięki między innymi zaangażowaniu nurków i fachowej pomocy strażaków, samochód wydobyto ze stawu.

Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Aby mieć obiektywny pogląd i ocenić to zdarzenie, policjanci apelują do osób, w szczególności kierowców, którzy w tym czasie tj. w sobotę 20 października o godzinie 22 jechali tym odcinkiem drogi. Maserati poruszało się od Dziecinowa w kierunku Ostrówka i to właśnie z przeciwległego kierunku miał nadjechać pojazd, który nagle zjechał na pas ruchu maserati.

Sprawę prowadzi aspirant sztabowy Jarosław Janiak. Z policjantem można kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 22 60 41 212 lub napisać e-mail na adres: [email protected]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c