Magdalena Środa: „Nie można mówić uchodźca-gwałciciel”. „Kibole są zagrożeniem dla porządku”

Magdalena Środa, znana warszawska feministka i psycholog staje w obronie uchodźców. W wypowiedzi dla Super Expressu skomentowała ostatnie wydarzenia w Kolonii. Stwierdziła, że sprawcami gwałtów byli mężczyźni, a nie tylko uchodźcy. U nas natomiast większe zagrożenie dla porządku publicznego stanowią… kibole.

Magdalena Środa podczas Manify w 2009 roku. Fot. Radosław Cetra / Wikipedia

Magdalena Środa podczas Manify w 2009 roku. Fot. Radosław Cetra / Wikipedia

„Każda grupa mężczyzn, którzy myślą, że są panami świata, jest zagrożeniem dla innych, dla kobiet czy pokoju. Tym bardziej, im bardziej hołdują oni 'tradycji’, zgodnie z którą mężczyzna 'może więcej’, 'musi się wyszumieć’, 'agresja to jego naturalna cecha’ etc.” – komentowała Magdalena Środa – „Nie zgadzam się na mówienie o 'przenoszeniu wzorców’ To nie 'wzorce’, ale ordynarne przestępstwa. I powinny być bezwzględnie ścigane. I nie można przestępczości przypisywać jednej grupie narodowej czy kulturowej. Tak jak nie można mówić 'Polak – pijak’, tak nie można 'uchodźca – gwałciciel’. Trzeba to rozważać indywidualnie.”

Dodała też, że dla naszego kraju większym zagrożeniem od uchodźców są… kibole:

„Dla tej sytuacji w Niemczech nie ma żadnych usprawiedliwień. Trzeba jednak zastanowić się, jak zachowują się np. nasi kibole. Przecież to też potężne zagrożenie dla porządku publicznego!”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.