Marsz KOD już w sobotę. „My naród”

Marsz KOD ruszy w tę sobotę 27 lutego spod Stadionu Narodowego. Tym razem hasło przewodnie wydarzenia to: „My naród”. To odniesienie do słów Lecha Wałęsy i jego wypowiedzi w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Komitet zaprosił też byłego prezydenta. Nie wiadomo jednak czy się pojawi.

Fot. Komitet Obrony Demokracji / Facebook

Fot. Komitet Obrony Demokracji / Facebook

Warszawa to nie jedyne miasto w którym odbędą się marsze. Wiece odbędą się też w Gdańsku, Łomży i Wrocławiu. Już teraz jednak wiadomo, że do stolicy ściągają sympatycy i działacze KOD, dlatego tutaj frekwencja będzie zapewne największa. Organizatorzy liczą nawet na 100 000 uczestników.

Po przemarszu mostem Poniatowskiego, Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską marsz dojdzie do pl. Piłsudskiego. Planowana godzina to 14.30. Wtedy odbędą się przemówienia działaczy KOD, polityków opozycji i zaproszonych gości. Oficjalne zaproszenia dostali: Ryszard Petru, Władysław Kosiniak-Kamysz, Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka, Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Paweł Kukiz i Zbigniew Ziobro. Widać więc, że organizatorzy nie pominęli liderów rządzącej partii. Obecność potwierdzili Schetyna, Nowacka i Petru. Na wiecu zostanie też odtworzone przemówienie Lecha Wałęsy z 1989 roku. Nie wiadomo jednak czy były prezydent zjawi się na wydarzeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c