Maturzyści masowo składają reklamacje. Chodzi o punkty z egzaminu

W tym roku matury nie wypadły dobrze. Jednak maturzyści nie zgadzają się ze swoimi ocenami i chcą dokładnie sprawdzić wyniku testów. Dlatego masowo składają wnioski o wgląd do swoich prac.

Fot. Shutterstock

TVN w swoim programie „Polska i Świat” zwrócili uwagę na masowe zgłaszanie się maturzystów, którzy składają wnioski o ponowne przeliczenie punktów.

Tylko w Warszawie zgłasza się dziennie ponad 150 osób, chcących obejrzeć swoją pracę i sprawdzić punktację.

„Obserwujemy znaczący wzrost liczby maturzystów zaglądających do swoich matur. Mamy już w tej chwili do 7 września cały grafik zapełniony. Jeżeli ktoś uzna, że jego odpowiedzi w arkuszu są niezgodne ze schematem oceniania, może złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów.”

-poinformowała stację Ragna Ślęzakowska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Głównym powodem są punkty, które przy rekrutacji na studia są na wagę złota. To od nich zależy na jaką uczelnie się absolwenci dostaną, o ile w ogóle się dostaną.

Okazuje się, że błędy w liczeniu punktów faktycznie się zdarzają. Rzeczywisty wynik może wynieść nawet kilkanaście punktów więcej niż pierwotny.  Zazwyczaj jest to pomyłka przy przepisywaniu danych lub błędy techniczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c