Mazowiecki Konserwator Zabytków nałożył karę na miasto za doprowadzenie zabytkowej kamienicy do ruiny

Profesor Jakub Lewicki Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków nałożył na posiadacza zabytkowego budynku znajdującego się przy ul. Bednarskiej 25 w Warszawie maksymalną grzywnę w wysokości 10 000 zł. Grzywna ma na celu przymuszenie posiadacza zabytku do wykonania nakazu zabezpieczenia obiektu ze względu na jego zagrożenie zniszczeniem i istotnym uszkodzeniem.

Kamienica wzniesiona w latach 1859-60 dla Eleonory i Ludwika Walusińskich, została wpisana do rejestru zabytków pod nr A-762, decyzją z dnia 20.10.1999 roku. Zabytkowy obiekt posiada wartość artystyczną, jako jedyny najprawdopodobniej zachowany przykład kamienicy mieszkalnej w stylu nawiązującym do romantycznego gotyku angielskiego w Warszawie.
Jeśli w dalszym ciągu obowiązek nie zostanie wykonany, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków będzie zmuszony do kontynuowania postępowania egzekucyjnego m. in. wymierzenia kolejnych grzywien w celu przymuszenia.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c