Mazowieckie: Nie żyje proboszcz. Miał koronawirusa

W wieku 69 lat zmarł ksiądz prałat Grzegorz Senderski. Był proboszczem Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. Od jakiegoś czasu zmagał się z zakażeniem koronawirusem.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Nie żyje Grzegorz Senderski, proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. Informację o śmierci mężczyzny przekazała kuria biskupia w Radomiu. Ksiądz od kilku dni przebywał w szpitalu z powodu ciężkiego przechodzenia zakażenia koronawirusem.

„Informujemy, że w dniu 27 marca 2021 r. zmarł ks. prał. dr Grzegorz Senderski, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu i 30 marca i w Opocznie 31 marca.”

-można przeczytać w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

Grzegorz Senderski święcenia kapłańskie przyjął w 1975 roku. Od tego czasu pracował między innymi w Wierzbicy, Kuczkach i Radomiu. Pierwszą parafia, którą prowadził jako proboszcz był kościół św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu. Od 2006 roku zaczął zarządzać parafią św. Kazimierza w Radomiu, a w 2011 roku objął stanowisko dziekana dekanatu Radom Zachód.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c