Mężczyzna uciekł ze szpitala. Spacerował w pidżamie po ulicy, było -8 stopni

W piątek 11 stycznia patrol referatu ds. Kontroli Środowiska około 10:30 przy ulicy Racławickiej zauważył idącego chodnikiem mężczyznę w piżamie szpitalnej i letnim obuwiu sportowym bez skarpetek. Temperatura tego dnia wynosiła -8 ℃ a na chodniku leżał śnieg. Strażnicy przystąpili do interwencji.

Fot. Straż Miejska m. st. Warszawy

Mężczyzna miał sine usta, jego ciało drżało, ręce i nos były mocno zaczerwienione, cały czas powtarzał, że jest mu zimno. Dla poprawienia komfortu cieplnego i zmniejszenia utraty ciepła organizmu użyto koca termicznego i mężczyznę ogrzewano w radiowozie.

Po kilku minutach przyjechał patrol policji, jak się okazało mężczyzna uciekł ze szpitala MSWIA przy Wołoskiej z Oddziału Neurologicznego. Telefonicznie przekazano informacje do szpitala o odnalezieniu pacjenta. Dyspozytor szpitala wysłał po pacjenta transport medyczny. W trakcie oczekiwania na karetkę mężczyzna zachowywał się nerwowo, próbował wydostać się na zewnątrz pojazdu powtarzając, że nie chce wrócić do szpitala.

Około godz.11:20 przybył zespół medyczny i zabrał mężczyznę tam, skąd uciekł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c