Mężczyzna w metrze podciął sobie żyły? Policjanci tamowali krwotok

Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dzięki szybkiej i opanowanej reakcji funkcjonariuszy z warszawskiego metra, zdesperowany mężczyzna uniknął śmierci. Udzielili mu oni pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Fot. KSP

Fot. KSP

Tuż przed południem policjanci otrzymali od kobiety wchodzącej do metra informację, że na pobliskiej ławce leży silnie krwawiący mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się w jego kierunku, mając świadomość, że w takich przypadkach liczy się każda sekunda. Kiedy dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że kontakt z nim był mocno utrudniony. W trakcie udzielania pomocy policjanci robili wszystko, żeby mężczyzna nie stracił przytomności, aż do przyjazdu lekarza pogotowia ratunkowego. Jednocześnie tamowali ranę lewego nadgarstka mężczyzny.

W oczekiwaniu na załogę pogotowia policjanci na bieżąco kontrolowali stan jego zdrowia, nie dopuszczając do dalszej utraty krwi spowodowanej głęboką raną. Gdyby nie natychmiastowa i sprawna reakcja policjantów, 60-latek prawdopodobnie straciłby życie. Po przybyciu załogi pogotowia, funkcjonariusze przekazali uratowanego mężczyznę pod dalszą opiekę medyczną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c