Mieszkanie kierowcy autobusu przeszukane. Zbigniew Ziobro zabrał głos

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że podczas przeszukania mieszkania kierowcy autobusu, który wczoraj spowodował wypadek na Klaudyny znaleziono „pewne substancje wskazujące na to, że może to być amfetamina„.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

25-letni kierowca, który dziś rano wjechał w 4 auta na ulicy Klaudyny był pod wpływem amfetaminy! Jest to już kolejny kierowca, który spowodował wypadek będąc pod wpływem narkotyków. Informację o badaniu narkotestem i wyniku pozytywnym potwierdza stołeczna policja, która dodaje, że kierowca został zatrzymany.

Przy ulicy Klaudyny  około godziny 10:30 doszło do wypadku. Autobus miejski linii 181 wjechał w zaparkowane samochody. Uszkodzone zostały cztery pojazdy. Pasażerka autobusu trafiła do szpitala.

Kierowca wjechał autobusem w trzy zaparkowane samochody i latanie, której klosz spadł na czwarty samochód. Jak mówił kierowca autobusu zasnął za kierownicą. ”Wstawanie rano jest męczące. Byłem bardzo zmęczony, zasnąłem za kierownicą i wjechałem w auta” – mówił kierowca.

Jak się okazało kierowca był pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany!

Zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie.

Jest to już kolejny wypadek tego przewoźnika, gdzie kierowca autobusu jest pod wpływem narkotyków. Dwa tygodnie temu kierowca linii 186 spadł autobusem z mostu Grota-Roweckiego, gdzie jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne.

W zdarzeniu na ul. Klaudyny lekkie obrażenia odniosła jedna z pasażerek autobusu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala, a po wykonaniu niezbędnych badań wypisana do domu. Policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawieZatrzymano kierowcę autobusu linii 181, który na ul. Klaudyny uderzył w 4 zaparkowane pojazdy i latarnię. Badanie trzeźwości dało wynik ujemny, jednak tester narkotykowy wskazał na obecność metaamfetaminy w pobranej próbce. Mężczyźnie pobrano w szpitalu do badań krew i mocz” – informuje Komenda Stołeczna Policji

Dalszymi konsekwencjami wypadków jest zawieszenie umowy między ratuszem a firmą Arriva. „Po spotkaniu władz Warszawy z firmą Arriva zawiesiliśmy umowy z wykonawcą. Oczekujemy od firmy przetestowania kierowców i zaświadczenia, że nie zażywają oni substancji psychoaktywnych. W tym czasie połączenia obsługiwać będą pozostali przewoźnicy ZTM” – informuje rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka
Kierowca w prokuraturze przyznał się do zażywania środków odurzających.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c