Miłośnicy jeży błagają o pomoc! Obawiają się, że na Gocławiu mogą zostać rozgniecione żywcem!

„Bardzo proszę, błagam o pomoc. Na warszawskim Gocławiu ( ROD Perkuna) są likwidowane działki pod inwestycję. Mieszkają na tym terenie dziesiątki jeży, teraz dodatkowo są mioty jesienne. Chodzi o to, by przenieść te jeże w bezpieczne miejsce np: na działki, które nie ulegają likwidacji.” – czytamy na profilu Lubie Jeże. Wpis przesłała nam Nasza Czytelniczka Sonia z prośbą o pomoc.

Fot. Pixabay

„Na tej budowie stoi już ciężki sprzęt, idealny do rozgniecenia żywcem tych bezbronnych stworzeń! Inwestorem jest Urząd Dzielnicy Warszawa Praga Południe, Wydział Infrastruktury. Moja samotna walka pisemkami z bezwzględnymi urzędnikami nic nie dała, ci od tzw: „ochrony środowiska” też to mają gdzieś. BŁAGAM O POMOC DLA TYCH JEŻY. Czasu jest bardzo mało.” – czytamy we wpisie.

WAŻNE: Jeże w Polsce objęte są ochroną ścisłą i wymagają ochrony czynnej (wg §2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną. Dz.U. Nr 220, poz. 2237. 2004 r.)

Sprawą zainteresował się radny Marek Borkowski, który obiecał interwencję w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c