Minister o gigantycznych karach za złamanie zakazu przemieszczania się w Sylwestra

Godzina policyjna nie będzie obowiązywać w noc sylwestrową jednak wciąż utrzymany jest zakaz przemieszczania się pomiędzy godz. 19 a 6 rano. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ostrzega przed wychodzeniem z domu i potwierdza, że mandaty będą wystawiane. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet zapowiedział stanowczo, że policja będzie wystawiać mandaty w noc Sylwestrową za wychodzenie z domu.

Wprawdzie godzina policyjna nie obowiązuje jednak złamanie zakazu przemieszczania będzie skutkował mandatami.

Minister na antenie stacji powołał się na „art.52 konstytucji, który wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się. Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym ma art. 46 a następnie jest rozporządzenie.”

Stanowczo potwierdził, że będą mandaty. Koszt nie tylko może być bardzo wysoki a kłopotliwy w kwestii odwołania.

„Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać.” – zapowiedział Adam Niedzielski na antenie Radia Zet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c