Minister o luzowaniu obostrzeń po 18 kwietnia. Kiedy wesela i komunie?

Obowiązujące restrykcje mają potrwać do 18 kwietnia. Nie oznacza to oczywiście, że tuż po tym terminie wszystkie obostrzenia przestaną obowiązywać. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził priorytety powrotu do normalności. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia Adam Niedzielski w porannej rozmowie w RMF FM mówił m.in. o luzowaniu obostrzeń.

Najprawdopodobniej będą one znoszone po 18 kwietnia, jednak mają odbywać się regionalnie. Minister pytany czy będzie można liczyć na powrót do organizowania w kwietniu wesel oraz czy pierwsze komunie w tym roku odbędą się normalnie, odpowiedział, że najważniejszy będzie spadek zakażeń oraz sytuacja w szpitalach.

W odniesieniu do planowanych imprez, Niedzielski przyznał że maj daje lepszą perspektywę. Po pierwsze rząd chce skupić się na powrocie uczniów do szkół.

„Generalnie naszym priorytetem, jeśli chodzi o przywracanie normalności, to jest właśnie edukacja. Jeśli tylko będzie jakakolwiek przestrzeń, to natychmiast przedszkola, klasy I-III i możliwość przeprowadzania egzaminów będą przywracane. Będziemy naprawdę robili wszystko, żeby te egzaminy się odbyły” – powiedział minister w porannej rozmowie w RMF FM.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c