Minister o otwarciu ogródków piwnych przed majówką

Przed nami wyczekiwanie na decyzję rządu w sprawie obostrzeń, ale już pojawiają się pierwsze komentarze wskazujące, czego możemy się spodziewać. W sprawie kawiarnianych i piwnych ogródków wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Fot. Shutterstock

Obecne obostrzenia obowiązują do 25 kwietnia. Rząd ogłosi w środę decyzje, które obostrzenia zostaną przedłużone, a które się skończą.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w radiowej Trójce pytany był o piwne ogródki. Wedle obecnych restrykcji nie będą one funkcjonować do 25 kwietnia włącznie. Decyzji rządu w tej sprawie jeszcze nie ma, ale Adam Niedzielski rozwiewa nadzieje.

„To jeszcze nie jest ten czas. Widzę pewnego rodzaju reakcje, które są każdorazowo nadmiarowe. Jak mamy troszeczkę lepszą sytuację epidemiczną, to wszyscy natychmiast zaczynają krzyczeć, żeby wszystko otwierać, a za chwilę, jak pojawia się kolejna fala, to wszyscy się pytają, po co luzowaliśmy” – powiedział minister.

Adam Niedzielski dodał, że nie ma także rozważań czy nie otworzyć hoteli i restauracji jedynie dla zaszczepionych już osób. O takim pomyśle wspominał niedawno wicepremier Jarosław Gowin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c