Minister o powrocie do szkół w kwietniu. „To jest naprawdę realne”

Obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Szpitale przygotowują się na falę pacjentów, uruchamiając kolejne miejsca na intensywnej terapii. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek jest jednak pełen optymizmu i zapowiada, że powrót do nauczania stacjonarnego jeszcze w tym miesiącu jest realnym terminem. 

Fot. Shutterstock

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w porannej rozmowie w Polskim Radio 24 powiedział o planach powrotu uczniów do szkół.

Czarnek stwierdził, że dane są obiecujące, dlatego obostrzenia zostały przedłużone tylko o tydzień.

„Jestem przekonany, że od kwietnia wrócimy do nauki stacjonarnej i w przedszkolach i w szkołach”  – powiedział w rozmowie minister.

Przemysław Czarnek dodał, że myślenie o powrocie uczniów do szkół jeszcze w kwietniu, wynika z zaszczepienia nauczycieli w liczbie 500 tys. Minister uściślił, że mówiąc o powrocie do szkół mowa jest nie tylko o przedszkolach i klas I-III szkoły podstawowej, ale również i starszych roczników.

„Dokończymy w szkołach, jestem o tym przekonany absolutnie” powiedział Przemysław Czarnek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c