Minister o zmianach trendu. Czy to oznacza koniec lockdownu?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o pierwszych sygnałach przełamania trendu trzeciej fali pandemii koronawirusa. Czy to znaczy, że wracamy powoli do normalności?

Fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał w czwartek na Twitterze o pierwszych sygnałach przełamania trendu trzeciej fali.

„Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia. W rezultacie dzienna średnia tygodniowa spadła z 38 na 35 tys.” – napisał minister.

Niedzielski dodaje, że to właśnie zlecenia pokazują z wyprzedzeniem jak będą kształtować się liczby zakażeń w najbliższym czasie.

Wypowiedź szefa KPRM w porannej rozmowie RMF FM również napawa optymizmem. Michał Dworczyk zapytany o dzisiejsze wyniki odparł, że „mogą wskazywać, że ta dynamika zachorowań zaczyna trochę spadać”.

Ministerstwo Zdrowia prognozowało szczyt pandemii na przełom marca i kwietnia. Ostatnie sygnały zdają się potwierdzać te przewidywania. Nie wiadomo jednak, czy rząd zdecyduje się na zakończenie obecnego lockdownu po 9 kwietnia. Wcześniejsze przesłanki wskazywały raczej na wydłużenie obowiązujących restrykcji.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c