Minister Zdrowia: możliwe dodatkowe obostrzenia. Znamy szczegóły

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił o możliwych dodatkowych obostrzeniach sanitarnych. Nie obejmą jednak wszystkich. Znamy szczegóły.

Fot. Warszawa w Pigułce

Adam Niedzielski ujawnił, że resort zdrowia chce szybkiego sekwencjonowania. Chodzi o to, by poznać jakim wariantem zakażony jest poszczególny pacjent, jeszcze przed zakończeniem kwarantanny.

„Jeśli chodzi o kwestię tych bardziej dolegliwych środków, to tutaj inspektor sanitarny ma prawo i możliwości, żeby wydłużyć kwarantannę. Standardem jest to, że ten pierwszy okres przedłużenia to jest do 14 dni, mówię tutaj o izolacji jak i kwarantannie, ale mówię też o wprowadzeniu ewentualnego wymogu negatywnego testu przy wyjściu z kwarantanny lub izolacji” – powiedział Adam Niedzielski dla PAP.

Wcześniej w Programie Pierwszym Polskiego Radia Adam Niedzielski mówił, że resort przygotowuje się już na scenariusz jesiennej pandemii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c