Minister zdrowia o trzeciej dawce szczepionki

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o ewentualną możliwość podawania trzeciej dawki szczepionki. Dyskusja w tej sprawie trwa w całej Europie i wynika między innymi z nową mutacją koronawirusa.

Fot. KPRM

Jak podaje Radio Zet, na konferencji prasowej w Olsztynie minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o możliwość podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Adam Niedzielski odpowiedział, że w Europie obecnie toczy się dyskusja na ten temat, również z producentami którzy widzą w trzeciej dawce wzmocnienie organizmu przed nowymi konkretnymi mutacjami.

„Jak państwo wiecie, tych wariantów, które są określone przez WHO jako alertowe, jest kilka. Tym najbardziej realnie zagrażającym Polsce jest wariant Delta, wcześniej nazywany wariantem indyjskim. W tej chwili w Polsce mamy zidentyfikowanych blisko 80 przypadków tego typu” – powiedział Niedzielski.

Minister dodał, że kwestia trzeciej dawki szczepionki nie jest jeszcze przesądzona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c