Młode osoby rozbiły się na drzewie. Trwa walka o życie trzech osób. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Dziś o godzinie 6.15 doszło do kolejnego poważnego wypadku drogowego na drodze krajowej 62 w miejscowości Kamieńczyk ( pow. wyszkowski). Trzy osoby w poważnym stanie trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierowca audi na prostym odcinku drogi jadąc w stronę Łochowa zjechał do przydrożnego rowu i z impetem uderzyło w drzewo. Uszkodzenia samochodu mogą świadczyć, że kierowca jechał z dużą prędkością, gdyż auto zostało całkowicie zniszczone. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn z powiatu węgrowskiego w wieku 21-23 lat. Dwóch z nich zostało przewiezionych karetkami do szpitala, natomiast jeden z mężczyzn został zabrany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Ich stan jest poważny.
Technik kryminalistyki wspólnie z policjantami ruchu drogowego wykonali m.in oględziny miejsca oraz pojazdu, szkice zdarzeniowe, a także dokumentację fotograficzną niezbędną do wyjaśnienia szczegółowego przebiegu i okoliczności wypadku.
Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.
Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Przypominamy, że na terenie powiatu wyszkowskiego działają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości.
W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c