Modernizacja Pola Mokotowskiego. Wybrano wykonawcę!

Już wkrótce rozpocząć się ma modernizacja Pola Mokotowskiego. Jak przekazał ratusz, rozstrzygnięty już został przetarg pierwszego etapu modernizacji parku. Prace wykona firma Inmel we współpracy z pracownią Palmett.

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63335670

Na przełomie września i października ma rozpocząć się modernizacja Pola Mokotowskiego. Pojawi się ponad 6 tysięcy krzewów, 17 tysięcy bylin i 1,5 ha łąk. Również drzewostan zyska dodatkowe 55 młodych roślin. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

Jak przekazał urząd, rozstrzygnięty przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przetarg dotyczy pierwszego etapu modernizacji Parku Pole Mokotowskie i uwzględnia elementy objęte dofinansowaniem unijnym. Zajmie się tym firma Inmel we współpracy z pracownią Palmett. Będzie więcej zieleni, powstaną nowe miejsca rekreacyjne. Również staw zyska nowe życie- z dnia zostanie usunięty beton, na brzegach pojawią się strefy naturalnej roślinności.

Co istotne, podczas wykonywania prac teren Pola Mokotowskiego będzie częściowo wyłączony z użytkowania. Inwestycja ma kosztować około 39 milionów złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c