Monitoring namierzył pijanego kierowcę

Policjanci z warszawskich Włoch, dzięki informacji przekazanej przez pracownika miejskiego monitoringu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 38-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Kilka minut po 7:00 pracownik obsługujący monitoring miejski zauważył na ulicy Drukarzy mercedesa, który jechał całą szerokością jezdni, a kierowcy głowa opadała na piersi. Informację o zdarzeniu zgłosił oficerowi dyżurnemu, który natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol.

Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali mężczyznę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia ujawniły, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Poniesie też konsekwencje za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.