Myśleliśmy, że mety z nielegalnymi papierosami i wódką to archaizm. Tymczasem na Pradze-Północ…

52-letnią kobietę zatrzymali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mieszkanka Pragi Północ wyrabiała nielegalny alkohol i papierosy, a następnie nimi handlowała. W swojej ofercie miała wódkę w butelkach o różnej pojemności, którą sprzedawała, głównie stałym klientom. Dochodzeniowiec przesłuchał kobietę i przedstawił jej zarzuty karne. Kobieta przyznała się i dobrowolnie poddała karze. Za nielegalny wyrób alkoholu i papierosów oraz handel nimi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności do roku.

Operacyjni wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy prowadzili działania mające na celu wykrycie miejsca sprzedaży taniego, pochodzącego z niewiadomego źródła alkoholu oraz papierosów.

Działania policjantów doprowadziły ich do jednego z mieszkań na Pradze Północ. Podczas obserwacji lokalu, policjanci byli świadkami transakcji zakupu nielegalnych towarów przez jednego z ,,klientów”. 52-letnia lokatorka nie kryła zaskoczenia na widok mundurowych.

W trakcie przeszukania jej kuchni policjanci znaleźli przygotowanych do sprzedaży kilkanaście butelek o różnej pojemności zawierających podrobioną wódkę oraz papierosy pochodzące z kontrabandy. Operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 37 litrów podrobionego alkoholu i ponad 1000 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

52-letnia kobieta została zatrzymana. Małgorzata Z. poniesie odpowiedzialność karną za nielegalny wyrób napojów spirytusowych i tytoniowych oraz handel nimi, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności do roku. Podejrzana przyznała się i dobrowolnie poddała karze grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych przyjmując wysokość jednej stawki na kwotę 10 złotych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.