Na dwa lata zamkną Marynarską. To będzie komunikacyjny armageddon

Wyłoniono wykonawcę, czas na budowę! Marynarska ma być poszerzona o jeden pas  każdej strony z dodatkowymi udogodnieniami dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Zanim jednak tak się stanie czeka nas komunikacyjny horror. Ulica będzie zamknięta dla ruchu na dwa lata. Także dla tramwajów.

Marynarska, okolice Postępu. Fot. Mikiapole3 / warszawa.wikia.com

Marynarska, okolice Postępu. Fot. Mikiapole3 / warszawa.wikia.com

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych określił dokładne ramy projektu. Przebudowa obejmie odcinek ul. Marynarskiej o długości 800 m od skrzyżowania z ul. Taśmową do skrzyżowania z ul. Rzymowskiego. Celem inwestycji jest poprawienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze Służewca.

Zgodnie z dokumentacją projektową, która powstała w 2009 r., ulica zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.
Zlikwidowany zostanie skręt w lewo z ulicy Marynarskiej w ul. Postępu. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt drogowy umożliwiający bezkolizyjny przejazd nad ul. Marynarską. Skrzyżowanie z ulicą Wynalazek będzie przebudowane na prawoskręty, a istniejące tu przejście ze światłami dla pieszych zastąpi kładka. Wzdłuż ulicy Postępu oraz fragmentu ulicy Marynarskiej wybudowane zostaną ekrany akustyczne o łącznej długości 346 m.

Potrzeba realizacji inwestycji wynika z otwarcia węzła Marynarska i drogi S79, która komunikuje ul. Marynarską z ekspresową obwodnicą Warszawy. Sąsiedztwo największego zagłębia biurowego w stolicy sprawia, że ruch samochodowy na tym obszarze jest bardzo wzmożony.

Kiedy ruszy budowa? Dokładnego terminu jeszcze nie ma, pewne jest natomiast to, że budowa ruszy jeszcze w tym roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c