Na komunikatorze gry poinformował, że popełni samobójstwo

16-letni mieszkaniec podwarszawskich Ząbek zgłosił się wraz ze swoją matką do funkcjonariuszy miejscowej jednostki Policji. Chłopak poinformował policjantów, że na komunikatorze gry komputerowej znalazł informacje o jednym z jego uczestników, który poinformował inne osoby o możliwości popełnienia samobójstwa. On i inni uczestnicy próbowali z nim rozmawiać, jednak okazało się to bezskuteczne. Policjanci natychmiast, po ustaleniu adresu zamieszkania w Niemczech, skontaktowali się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Za pośrednictwem Interpolu w Niemczech funkcjonariusze dotarli do mieszkającego tam Polaka, któremu w porę została udzielona pomoc.

Fot. Pixabay

16-latek i kilka innych osób za pośrednictwem komunikatora gry komputerowej, w której uczestniczyli, otrzymali informację od młodego Polaka mieszkającego w Niemczech, że zamierza popełnić samobójstwo. Oświadczył, że włączył się w grę tylko po to, aby się pożegnać. Dodatkowo poprzez inny komunikator, wysłał koledze zdjęcie kubka z zawartością różnego rodzaju tabletek. Uczestnicy gry próbowali nawiązać z nim  kontakt, lecz bezskutecznie.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i następnie za pośrednictwem Interpolu w Niemczech dotarli do mieszkającego tam Polaka. Mężczyźnie została udzielona niezbędna pomoc.

Dzięki szybkiej reakcji 16-letniego mieszkańca podwarszawskich Ząbek, jego matki i miejscowych funkcjonariuszy, udało się w porę pomóc młodemu Polakowi z Niemiec.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.