Nadchodzą gwałtowne burze i ciężkie upały!

Nadchodzący czas to upały i burze. Najpierw czekają nas jednak dni ciepłe i słoneczne ze znośną temperaturą w granicach 26 stopni. Od kiedy należy spodziewać się wzrostu temperatury?

Fot. Shutterstock / Pixabay / Warszawa w Pigułce

„Podczas najbliższych dni znajdziemy się w strefie oddziaływania klin-u wyżowego, zaciągającego ciepłe powietrze znad Afryki” – podaje Konrad Czarnecki z Info Meteo WW Stolica.

„Oznacza to dla nas suchą i słoneczną pogodę z dość wysoką temperaturą, która codziennie będzie wynosić ok. 28-29*C. Podczas tych dni, nie będzie mowy oczywiście o opadach. Zmiany nadejdą ok. 26 lipca, kiedy to nad Polskę, popłynie gorąca i wilgotna masa powietrza, przynosząc nam stacjonarne burze o możliwie dość dużym natężeniu” – tłumaczy meteorolog.

To jednak wersja optymistyczna, bo inni meteorolodzy np. Pogoda 24/7 przewidują, że temperatura może wzrosnąć nawet do 32 stopni Celsjusza.

Ciężko przewidzieć jak będzie za około 5 dni, ale pewne jest, że czekają nas upalne dni.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.