Nadzy ludzie przykleili się do witryny sklepowej. Głos zabiera też Greta Thunberg [WIDEO +18]

We Wrocławiu aktywiści przykleili się do szyby witryny sklepowej. „Nie opłacam katastrofy. Wolę być nagi” – widnieje napis na kartkach przyklejonych do ciała.

Fot. Warszawa w Pigułce

Agresywny marketing i wyprzedaże, których ucieleśnieniem jest Black Friday, międzynarodowe święto konsumpcjonizmu, skłaniają ludzi do nadmiernych zakupów. Przoduje w tym przemysł modowy, który jednocześnie przyczynia się do eskalacji kryzysu klimatycznego, degradacji środowiska i łamania praw człowieka.
Aktywistki i aktywiści Extinction Rebellion swoim happeningiem chcą zwrócić uwagę na potrzebę wprowadzenia systemowych zmian, które będą w stanie to powstrzymać. Jesteśmy we Wrocławiu na ulicy Świdnickiej, koło rynku” – piszą aktywiści
119 tydzień strajku szkolnego. Dziś jest czarny piątek. Nadmierna konsumpcja niszczy obecne i przyszłe warunki życia oraz samą planetę. Nie kupuj rzeczy, których nie potrzebujesz” – napisała znana aktywista Greta Thunberg


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c