Najbardziej zadowoleni ze swoich miejscowości są Gdynianie. Warszawiacy dopiero na szóstym miejscu

Jak wynika z opublikowanego niedawno badania „Diagnoza Społeczna 2015 Warunki i jakość życia Polaków” najbardziej zadowoleni ze swojego miejsca zamieszkania są Gdynianie. Warszawa jest poza pierwszą piątką.

Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

Wyprzedził nas także Gdańsk, Toruń, Kraków i Białystok. Tuż za nami jest Wrocław, Olsztyn i Zielona Góra. Pokrywa się to niejako z badaniami satysfakcji województwa w którym się żyje. Najbardziej zadowoleni są mieszkańcy woj. pomorskiego, najmniej warmińsko-mazurskiego. Mazowieckie jest na 6. miejscu z wynikiem 59, 4 proc.

Oceniano przy tym aspekty społeczne (zadowolenie ze stosunków z najbliższymi w rodzinie, z relacji z kolegami, z małżeństwa, z dzieci), materialne (zadowolenie z sytuacji finansowej rodziny i z warunków mieszkaniowych), środowiskowe (zadowolenie z sytuacji w kraju, z miejscowości zamieszkania, ze stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania), zdrowotne (zadowolenie ze stanu zdrowia, z życia seksualnego i sposobu spędzania wolnego czasu) i te związane z samooceną (zadowolenie z własnych osiągnięć, z perspektyw na przyszłość, z wykształcenia).

Jeżeli ktoś z Was zainteresowany jest metodologią i specyfiką badania zapraszamy do źródła.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.