Największy mural w Europie okazał się największą nielegalną reklamą
U zbiegu Targowej i Ząbkowskiej powstanie największy w Europie mural. Pozwolenie zostało wydane na mural artystyczny, a okazało się, że dużą część ściany zajmie logo Wedla.
#wedel #ptasiemleczko #IDEAMOagency #bigmural #mural #zabkowska #praga #1200mkw #handpainted #poland pic.twitter.com/G5Z1qQ5ghL
— IDEAMO wepaintmurals (@IDEAMOagency) 3 grudnia 2016
Według wizualizacji wykonawcy, firmy Ideamo, mural przedstawia scenkę wynalezienia Ptasiego Mleczka przez Jana Wedla. 70 proc. zajmuje przy tym samo wydarzenie, a pozostałe miejsce przeznaczone jest na logo firmy i przedstawienie produktu. To, według wszystkich ekspertów oznacza, że mural jest po prostu namalowaną reklamą.
„Czyli jednak reklama…a decyzja była wydawana na murale artystyczne. Może to i fajne, może ładne i edukujące…ale jednak niezgodne z pozwoleniami i planem miejscowym” – komentuje sprawę Michał Krasucki, Zastępca Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.