Napad na BMW: policja zdradza szczegóły akcji. Ranni poszkodowani gonili złodziei!

Niedawno doszło do napadu na samochód marki BMW. Według informacji Radia Zet, skradziono 200 tys. zł w różnych walutach. Teraz policja zdradza szczegóły zdarzenia.

Wszystko zaczęło się w piątek tuż przed 7:00 rano w podwarszawskich Ząbkach. Dwóm mężczyznom podróżującym bmw drogę zajechało volvo, w tym samym czasie w tył ich pojazdu uderzył pojazd terenowy. Z pojazdów wysiadło kilka osób, które zaatakowały podróżujących bmw mężczyzn, zabierając im przewożoną przez nich gotówkę. Napastnicy po dokonanym rozboju wsiedli w osobowe volvo i zaczęli uciekać. Poszkodowani mimo odniesionych obrażeń oraz uszkodzenia pojazdu udali się za nimi, na jednej z ulic doszło do kolizji obu pojazdów. Wtedy podróżujący volvo mężczyźni wysiedli i zaczęli uciekać pieszo. Poszkodowani pobiegli za jednym z mężczyzn, wzywając dodatkowo pomocy. Wołanie to usłyszał czekający na przystanku na autobus policjant, który jechał do służby.

Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza z komisariatu na warszawskim Targówku sierż. Mateusza Zaborskiego oraz postawa poszkodowanych doprowadziła do zatrzymania 45-letniego obywatela Gruzji podejrzewanego o udział w tym przestępstwie. Wezwani na miejsce policjanci z komisariatu w Ząbkach przejęli zatrzymanego i doprowadzili do policyjnej celi. Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy zajmujący się sprawą już przedstawili 45-latkowi zarzuty dokonania przestępstwa rozboju, sąd rejonowy w Wołominie przychylił się też do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, nadal prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania wspólników 45-letniego obywateli Gruzji oraz odzyskania skradzionego mienia.

Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które podróżowały 22 kwietnia autobusem linii 345, który o 6.54 wyruszył z przystanku MACZKA 04 w kierunku placu Bankowego, którzy mają nawet śladowe informacje lub zaobserwowali coś niepokojącego o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wołominie tel. (22) 776 20 21 lub najbliższą jednostką Policji.

Według ustaleń Policji do tego autobusu mogła wsiąść osoba podejrzana o udział w przedmiotowym zdarzeniu. Był to mężczyzna o ciemnej karnacji, który cały czas nerwowo rozmawiał przez telefon, mówił w obcym języku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c