Nauka online dla starszych roczników przedłużona o dwa tygodnie

Uczniowie nauczania początkowego klas I-III wciąż uczą się stacjonarnie. Nauczanie online dla starszych roczników przedłużone zostało do 14 marca. Nie wiadomo jednak, czy po tej dacie, uczniowie wrócą do szkół. 

fot. Pixabay

W poniedziałek 1 marca weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

W związku z tym wprowadzona została regionalizacja pod kątem funkcjonowania szkół. W województwach o najwyższej liczbie zakażeń uczniowie klas początkowych wrócili do nauczania zdalnego, tak jak to się stało w województwie warmińsko-mazurskim.

Niestety regionalizacja nie działa w drugą stronę dla starszych roczników. W województwach o najmniejszym wskaźniku zakażeń uczniowie klas wyższych nie mogą jeszcze liczyć na powrót do szkół.

W środę 3 marca rozpoczną się próbne matury. Tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminów w trybie stacjonarnym. Pozostałe zajęcia, do 14 marca wciąż odbywać się będą w trybie online.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c