„Nawet do 20 tys. zakażeń dziennie i to jeszcze w tym tygodniu”

Dzisiejszy gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem to dopiero początek. Prof. Andrzej Horban zapowiada jeszcze większy dobowy przyrost zakażeń i to jeszcze w tym tygodniu. 

Fot. Pixabay

Główny doradca premiera ds. epidemii koronawirusa, prof. Andrzej Horban nie ma wątpliwości, że środowy przyrost zakażeń to dopiero początek.

W radiowej Trójce zapowiedział jeszcze większy wzrost zakażeń. „W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń dziennie” – powiedział doradca premiera.

Po dzisiejszej, najwyższej liczbie zakażeń w tym roku, możemy spodziewać się dalszych wzrostów. Według prof. Andrzeja Horbana, Polacy powinni przygotować się na częściowy lockdown na Święta Wielkanocne. Doradca podkreślił, że chodzi o „częściowy lockdown bo na pełny już nie możemy sobie pozwolić”.

Wszystko wskazuje jednak na to, że na Święta Wielkanocne ponownie będzie obowiązywać limit gości i spędzimy je w najbliższym gronie domowników.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c