Nie chcą Mostu Krasińskiego, tylko Most na Zaporze. Zbierają podpisy, będzie protest

Mieszkańcy Żoliborza nie chcą Mostu Krasińskiego. Domagają się Mostu na Zaporze. W tym celu zbierają podpisy pod petycją, by wnieść obywatelską uchwałę do obrad Rady Miasta. Planują też protest, który odbędzie się 15 maja.

Fot. Nie dla Mostu Krasińskiego / Facebook

Fot. Nie dla Mostu Krasińskiego / Facebook

„Potrzebujemy 14 000 podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przesunięcia pieniędzy przeznaczonych na budowę Mostu Krasińskiego na Most na Zaporze oraz na prace przygotowawcze budowy tunelu pod ulicą Wawelską.” – informują mieszkańcy cytowani przez portal iZoliborz.pl – „Inwestycja za ponad 700 mln zł. nie rozwiąże problemów komunikacyjnych północnej części Warszawy, a spowoduje paraliż komunikacyjny w obrębie Żoliborza, północnej części Śródmieścia, Bielan, Pragi Płn. Zagrożenie dla wartości historycznych, kulturowych i przyrodniczych skupionych w części jednej z najmniejszych dzielnic Warszawy jaką jest Stary Żoliborz” – dodają.

15 maja mieszkańcy planują protest, który odbędzie się w godz. 13:30-14:00 na Placu Wilsona w Parku Żeromskiego na scenie „Otwieramy Żoliborz”. Formularze do podpisu, tekst projektu uchwały Rady Warszawy  oraz kontakt do koordynatorów akcji wkrótce zostaną zamieszczone na stronie www.niedlamostu.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c