Nie tylko półmaraton. Duże utrudnienia w związku z marszem i manifestacją

Ze Śródmieścia, po godz. 15.00 odbędzie się IX Katyński Marsz Cieni. Z kolei, o 14.00 pod Sejmem odbędzie się manifestacja przeciwko zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

W Marszu ma wziąć udział 300 rekonstruktorów. Przejdą symbolicznie ulicami Śródmieścia oddając cześć pomordowanym przez NKWD oficerom Wojska Polskiego. To właśnie 3 kwietnia rozpoczęto rozstrzeliwanie 22 tys. jeńców. Egzekucje zakończono 5 kwietnia.

Trasa marszu wiedzie od Muzeum Wojska Polskiego przez Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Rynek Starego Miasta – Nowomiejska – Długa – Bonifraterska – Muranowska do pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. W związku z nieprzejezdnymi ulicami ZTM zorganizował trasy objazdowe.

Pod Sejmem odbędzie się z kolei manifestacja zorganizowana przez partię Razem i dotyczy sprzeciwu wobec zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Od wielkości pikiety oraz miejsca w jakim się ona rozpocznie będzie zależało czy ulica Wiejska będzie przejezdna czy też nie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c