Nie uwierzycie ile zarabia strażnik miejski w Warszawie

Według danych z raportu Najwyższej Izby Kontroli strażnicy miejscy w stolicy zarabiają blisko 2 razy więcej niż ich koledzy po fachu z Zielonej Góry i 280 zł więcej niż funkcjonariusze z Krakowa. Jednocześnie NIK pozytywnie oceniła ich działania.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Według raportu pensja strażnika wynosi obecnie 4164 zł. Oczywiście jest to średnia uwzględnia więc tych, którzy zarabiają dużo więcej, jak i tych, którzy zarabiają dużo mniej. Jednocześnie NIK w swoim raporcie chwali stołeczną straż wskazując na właściwy sposób realizowanych zadań oraz szereg dobrych praktyk stosowanych przez stołeczną jednostkę.

Ciekawostką jest też liczba mieszkańców i powierzchnia przypadające na jednego strażnika. W stolicy na jednego strażnika przypadają 1133 osoby i 350 metrów kwadratowych miasta, co, według NIK, daje warszawiakom poczucie większego bezpieczeństwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c