Nie żyje 5 osób. Policja apeluje o ostrożność

1 kwietnia w Małopolsce doszło do serii tragicznych zdarzeń, w wyniku których życie straciło pięć osób. Przyczyną były przewracane przez silny wiatr drzewa, które okazały się śmiertelnym zagrożeniem dla przechodniów i kierowców. Policja apeluje o zwiększoną ostrożność i unikanie przebywania w pobliżu drzew podczas silnych wiatrów.

Fot. Policja Zakopane

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 11:00 na ulicy Stachonie w Zakopanem, gdzie na przejeżdżający samochód osobowy spadło drzewo. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, 23-letnia kierująca pojazdem zginęła na miejscu.

Kolejna tragedia rozegrała się na ulicy Kaszelewskiego, również w Zakopanem, gdzie około godziny 13:00 drzewo runęło na pięcioosobową rodzinę. W wyniku tego zdarzenia, dwie kobiety odniosły obrażenia, a 9-letni chłopiec, pomimo szybkiej interwencji medycznej, zmarł w szpitalu.

Największa tragedia tego dnia miała miejsce na ulicy Parkowej w Rabce Zdroju o godzinie 14:30, gdzie drzewo przygniotło troje ludzi: 69-letnią kobietę, 44-letnią kobietę oraz 7-letniego chłopca. Niestety, wszystkie trzy osoby zginęły na miejscu.

Te tragiczne wydarzenia stanowią przestrogę przed niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą silne wiatry. Policja apeluje do mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w terenach zalesionych oraz w rejonach, gdzie istnieje ryzyko upadku drzew. W sytuacjach ekstremalnych zaleca się pozostanie w bezpiecznych miejscach oraz śledzenie ostrzeżeń meteorologicznych.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego w obliczu takich zjawisk jak silny wiatr, kluczowe jest, aby nie lekceważyć zagrożeń i stosować się do zaleceń służb ratowniczych. Przypomina to o potrzebie odpowiedzialnego zachowania i troski o własne życie oraz życie innych.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]