Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Użyczał on głosu Kubusiowi Puchatkowi

Zmarł aktor teatralny i telewizyjny, Maciej Kujawski. O jego odejściu podał, na swoich mediach społecznościowych, stołeczny Teatr Kwadrat

Fot. Warszawa w Pigułce

W dniu dzisiejszym odszedł aktor teatralny oraz filmowy, Maciej Kujawski. Miał 70 lat. Urodził się on 23 lutego 1953 r. w Warszawie. Ukończył XXV Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Warszawie, a w roku 1978 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Jak wspomniał we wpisie na mediach społecznościowych społeczny Teatr Kwadrat, Maciej Kujawski zadebiutował w teatrze w 1977 roku w 'Podróży po Warszawie’ w reż. Andrzeja Strzeleckiego na scenie Teatru na Woli w Warszawie. W latach 1979-86 należał on do zespołu stołecznego Teatru na Woli w Warszawie, natomiast od roku 1986 aż do ostatnich dni związany był z zespołem Teatru Kwadrat w Warszawie. Podczas swojej kariery, aktor wystąpił w 36 przedstawieniach oraz w dwóch spektaklach Teatru Telewizji.

„Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował” – czytamy w poście.

Od 1996 roku zajmował się również dubbingiem, a jego najsłynniejszą rolą jest użyczanie głosu znanemu wszystkim bohaterowi bajek – Kubusiowi Puchatkowi. Artystę można było także ujrzeć w wielu filmach i serialach, jak np. „Na Wspólnej”, „Czas honoru”, „Egzamin z życia”, „Ale się kręci”, „Dwie strony medalu” czy „Lokatorzy”. W 2022 roku zagrał również w filmie fabularnym „Tonia” w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

Źródło: rmf24.pl

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]