Nie żyje znany aktor Henryk Łapiński. Zmarł w wieku 87 lat

W wieku 87 lat w warszawskim szpitalu zmarł aktor Henryk Łapiński. Aktor zmarł w wyniku niewydolności płucowo-sercowej, wcześniej trafił do szpitala, gdzie przebywał tam dłuższy czas.

Fot. Gothic II Dzieje Khorinis

Dotarła do nas kolejna druzgocąca informacja. Dziś w południe w wieku 87 lat odszedł Henryk Łapiński – wybitny aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy. Odszedł w międzyleskim szpitalu specjalistycznym w Warszawie, a przyczyną śmierci była niewydolność płucno-sercowa.

Pan Henryk był bohaterem naszego filmu dokumentalnego oraz podkładał głos w Dziejach Khorinis. Był też przede wszystkim legendą

Teatr Ateneum
Szczegóły pogrzebu zostaną podane wkrótce. Na pewno odbędzie się on na warszawskich Powązkach – tam gdzie pochowana jest jego cała rodzina.

Henryku, Twoje odejście to dla nas szok, zdruzgotanie i niedowierzanie. Dziękujemy za wszystko, za całą Twoją dobroć i do zobaczenia tam na górze” – poinformował Gothic II Dzieje Khorinis

Henryk Łapiński (ur. 2 stycznia 1933 w Warszawie zm. 11.09.2020 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

W 1956 ukończył PWSTiF w Łodzi. W tym samym roku zadebiutował rolą Dujardin’a w sztuce Ich głowy Marcela Aymea, w reżyserii – Zdzisława Tobiasza w Teatrze Ateneum w Warszawie, gdzie nieprzerwanie grał


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c