Niecodzienna akcja policji. Posypały się mandaty. Powtórzą ją w całej Polsce?

W ubiegłym tygodniu na śląsku prowadzono akcję „Trzymaj się prawego pasa”. Policja przypominała kierowcom o tym, że lewy pas służy tylko do wyprzedzania i jeżeli jest możliwość jechania prawym, trzeba go zmienić. Niewykluczone, że akcja zostanie powtórzona w innych województwach.

Fot. Policja.pl

W czwartek i piątek śląska drogówka prowadziła działania „Trzymaj się prawego pasa”. Akcja była prowadzona na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4.

Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

W trakcie trwania akcji drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie. Ponadto w trakcie realizacji działań funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz 1 osobę poszukiwaną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.