Niedługo Urząd Skarbowy przejrzy Twoje rachunki!

Zakupy w dyskoncie, wizyta u mechanika, kolacja z klientem. Urząd Skarbowy i jednostki do tego uprawnione będą wiedziały o Tobie wszystko.

Fot. Pixabay

Już niedługo obowiązkiem stanie się wystawianie e-Faktur. Przedsiębiorcy będą musieli przestawić się na nowy system, jednak i dla wszystkich innych Polaków nastąpi spora zmiana.

Faktury mają trafić do prokuratury, policji, urzędów skarbowych, a nawet do ministerstw. Chodzi oczywiście o kontrolę i pilnowanie, by przepływ gotówki był czysty i nie było nadużyć.

Urzędnicy będą przy okazji wiedzieli, na co wydajecie gotówkę. Jeżeli macie działalność i tak większość wydatków zgłaszacie, ale jeżeli nie to i tak z faktur da sie odczytać całkiem sporo. Faktury dla wszystkich, nie tylko dla przedsiębiorców, wystawiają dostawcy gazu, prądu, Internetu czy usług komórkowych. Faktury bierze się też przy rozliczaniu się np. z Twoim pracodawcą, kiedy ten przeznacza środki np. na podróż służbową, wtedy z takich rachunków da się odczytać praktycznie cały porządek dnia.

Wszyscy oni będą dokładnie wiedzieć o zakupach Polaków w sklepie czy w centrum handlowym, jeśli kupujący zażąda faktury – mówi w rozmowie z „Dziennik Gazeta Prawna” Marcin Madej, doradca podatkowy w Ittax.pl.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]