Niedzielski straci stołek ministra? Jest wniosek

Adam Niedzielski może niebawem stracić stanowisko ministra zdrowia. Lekarze z OZZL złożyli do premiera wniosek o odwołanie, a niebawem mogą ich poprzeć także inne związki zawodowe. 

Fot. KPRM

Jak podaje Radio Zet, Adam Niedzielski może niebawem zostać odwołany ze stanowiska ministra zdrowia.

Tego oczekuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, który złożył już wniosek w tej sprawie. W uchwale OZZL można przeczytać

„Głównym powodem wniosku o odwołanie ministra zdrowia są jego postawa i zachowanie prezentowane podczas rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu nowelizacji ustawy o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Postawa ta i konkretne działania oznaczały: brak poszanowania dla lekarzy, dla organizacji reprezentujących lekarzy, lekceważenie ich stanowiska w sprawach dotyczących warunków pracy i płacy lekarzy oraz dezinformację prezentowaną w mediach i w parlamencie dotyczącą wynagrodzeń lekarskich i procesu konsultacji ustawy”

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że planowane są dalsze rozmowy z KK NZS „Solidarność”, jednak jak zauważa OZZL, ta organizacja nie zrzesza pracowników medycznych.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c